Gdzie poszukiwać rady w przypadku problemów w familii?

Nie każdorazową okoliczność życiową można wiedzieć przed faktem również może się okazać, iż bytowy partner toteż twój oponent, natomiast dzieci wplątują się w niezbyt smaczne sprawy. Jakże odnaleźć usługę w tych chwilach?

Niebieska Linia

Jeśli w życiu intymnym płaszczyźnie samodzielnej zdarzyło się cokolwiek niegustownego, musimy zameldować się na Niebieską Linię. Pod obecną nazwą kryje się Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na dostępny spośród każdego miejsca w kraju telefon kontaktowy dla naruszonych przemocą w familii to 800 12 00 02, a numer na nietypowy telefon zaufania to 116 123. Należy aktywować takie numery, gdyby w rodzinie występowało się coś złego, o czym problematycznie można rzec kolejnym ludziom. Przemoc we własnym domu to traumatyczne przeżycie i często brak siły psychicznej, by zawiadomić organy ścigania, chociaż od razu tu należy zgłaszać każdy przypadek agresji.

Pomoc dla mężczyzn, którzy też padają ofiarą przemocy

Ta kwestia jest skrzętnie zamiatana pod dywan, nie mówią o tym sami bohaterowie, ale za tajemnicę poliszynela trzeba przyjąć zjawisko padania coraz większej ilości mężczyzn ofiarą domowej przemocy. Dla tych, których dosięgła agresja w rodzinie, też otwarta jest Niebieska Linia; równouprawnienie powinno dotyczyć każdego obszaru rzeczywistości, w tym pomocy dręczonym jednostkom, więc mężczyźni muszą otrzymywać identyczne wsparcie jak kobiety. Ważne jest, by podczas zawiadomienia o przemocy, mężczyźni posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy niewarci uwagi, gdyż stali się ofiarami.

Bezpłatna pomoc prawna

W tej sytuacji może cieszyć fakt, że od początku 2019 roku pojawiła się możliwość dotarcia do zupełnie darmowej pomocy u prawnika. Skutek jest taki, że także biedniejsze osoby mogą liczyć na poradę w sprawach, które wydają się dla nich nie do przejścia. Wpisując w wyszukiwarkę choćby na przykład wyrażenie „prawo rodzinne łódź” niewątpliwie pokaże się nam wykaz adwokatów, którzy zajmują się prawem rodzinnym i zostanie nam przekazana informacja, czy akurat ten adwokat bierze udział w programie darmowej pomocy prawnej. Jeśli w ten sposób nie udałoby się nam namierzyć właściwego adwokata, który przyjmie nas bez opłat, należy udać się do właściwych wydziałów samorządowych i tam postarać się o informacje związane z listą kancelarii i biur realizujących podobne usługi.