Porada prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

Jeżeli zdarzy się nam coś niepokojącego, nie powinniśmy z szukaniem wsparcia. Należy o tym pomyśleć, gdy niezbędna jest porada prawna, co często jest równoznaczne z koniecznością interwencji psychologa. Do kogo można udać się i szukać wsparcia, gdy wpadniemy w nieoczekiwane tarapaty?

Potrzebne wsparcie zapewni Niebieska Linia – telefon zaufania

Wyjściem z problemów – choćby na pierwszy ogień – okaże się zainicjowany specjalnie w tym celu telefon zaufania Niebieskiej Linii. Jeśli wpadliśmy w kłopoty i potrzebujemy realnej pomocy lub nawet porady, należy zadzwonić pod numer 116 123. Niebieska Linia jest sprawdzonym przykładem skutecznych procedur postępowania, który uratował sporo osób w ciężkich chwilach ich egzystencji. Nie zaszkodzi zapisać gdzieś tego numeru, a także kolejnych cyfr 800 120 002. Za ich sprawą będziemy mogli przedstawić nasz przypadek w dialogu z dyżurującą osobą, która będzie mogła odpowiednio pokierować i pomóc w skuteczny sposób. Jego przeznaczenie to porada dla każdej ofiary przemocy domową. Pierwszym działaniem po przyjęciu takiego telefonu jest pomoc psychologa, po czym będziemy wiedzieć, jak musimy przygotować się odnośnie działań prawnych.

Wybierz się do miejsca bezpłatnej pomocy prawnej

Od 1 stycznia 2019 roku w naszym kraju dostępnych jest ponad tysiąc punktów z bezpłatną pomocą prawnika. Czeka tam na klientów fachowa pomoc specjalistów od prawa, którzy nie wypiszą nam rachunku za poradę. Jeśli mamy kłopoty w niejasnej z punktu widzenia kodeksów sprawie, warto w okno przeglądarki wpisać np. „adwokat sprawy rodzinne łódź „, aby znaleźć jurysty, specjalizuje się w prawie rodzinnym. Jeśli jednak nie znajdziemy pod tym hasłem żadnego specjalisty od Kodeksu rodzinnego, który mógłby się zająć rozwikłaniem trudnego wyzwania, można poszukać najbliższego punktu pomocy prawniczej, a tam z na pewno otrzymamy poradę i pomoc. Należy mieć świadomość, że jeżeli nie starcza nam finansów, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Internet tworzy nowe możliwości w dziedzinie konsultacji psychologicznych

Nie musimy decydować się na użycie  Niebieskiej Linii – w takim wypadku dobrze jest pomyszkować w sieci, by uzyskać porady psychologiczne online. W Polsce jeszcze ciężko znaleźć coś podobnego, ale strony z domeną inną niż pl najczęściej oferują możliwość rozmowy po polsku. Choć często nie wchodzą w grę osoby ze specjalizacją w kierunku psychologii, to wysłuchają nas. Innym sposobem na otrzymanie nieodpłatnej opieki psychologa jest konsultacja u lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie.